Отборът на Байер Леверкузен надви Хекен с 4:0 в мач

...

Байер Леверкузен разнищи Хекен на старта на Лига Европа

Отборът на Байер Леверкузен надделя Хекен с 4:0 в мач от Група H. Така " аспирините " потеглиха безапелационно и завоюваха трите точки.

Още в 10-ата минута немския отбор поведе. Виктор Бонифейс изведе Флориан Вирц самичък против вратаря на гостите, а той копна топката и я прати в мрежата за 1:0.

Шест минути по-късно Гранит Джака центрира в наказателното поле, а до топката стигна Амин Адли и с пряк изстрел преодоля вратаря на Хекен.

В 36-ата минута Виктор Бонифейс също се разписа, само че попадението му бе анулирано поради засада.

Две минути преди края на полувремето Флориан Вирц пропиля добра опция, откакто стреля от границата на наказателното поле, а топката мина настрана от левия непряк дирек.

В 60-ата минута Амор Лаюни от Хекен се свлече в пеналтерията. Ситуацията бе прегледана с ВАР за евентуална дузпа, само че такава не бе отсъдена.

Шест минути по-късно Бонифейс беше открит в наказателното поле и прати топката по земя в мрежата на Хекен за 3:0.

Само четири минути по-късно Джонас Хофман също добави още едно попадение за " аспирините ".

В другия мач от тази група Карабах надделя с 1:0 като хазаин Молде. Автор на единствения гол в срещата беше Леандро Андраде, който вкара в 56-та минута.