Отборът на Барселона постигна победа с 3:1 над Жирона във

...

Барса отново би с 3:1, този път Меси се разписа

Отборът на Барселона реализира победа с 3:1 над Жирона във втората си контрола на “Йохан Кройф” преди да започва с мачовете си в Ла Лига. Каталунците победиха със същия резултат и Химнастик преди няколко дни. За разлика от първата другарска дреща, този път Меси показва по-добра форма и даже означи два от головете за своя отбор. Другият голмайстор за Барса в мача беше Филипе Коутиньо, който асистира на аржентинеца за първото му попадение.

Още в 5-ата минута Коутиньо нацели напречната греда. В 20-ата домакините проведоха прелестна офанзива с присъединяване на Антоан Гризман, Меси и Франсиско Тринкао, а бразилецът я приключи с гол на празна врата. В 44-ата вратарят на Жирона мазета добър директен свободен удар на Меси, само че единствено минута по-късно аржентинецът се разписа с превъзходен отдалечен шут с по-слабия си десен крайник. Още в 46-ата Саму Саис върна едно попадение за Жирона. В 51-ата обаче Меси за повторно през днешния ден се разписа, и то още веднъж с изстрел от границата на наказателното поле, само че с левия крайник. Именно това се оказа и последното попадение в мача.