Отборът на Арда (Кърджали) се изкачи на 6-о място в

...

Арда разгроми Ботев с 4:0

Отборът на Арда (Кърджали) се изкачи на 6-о място в Първа лига по футбол, откакто разгроми игралия необяснимо едва Ботев (Враца) с 4:0 в първата среща от 9-ия кръг. Два гола за кърджалийци вкара Абубакар Тунгара, по едно попадение прибавиха Тонислав Йорданов и Станислав Иванов.

Арда събира 13 точки и най-малко краткотрайно измести Лудогорец, до момента в който Ботев (Враца) остава на 13-о място с 6 точки.

Още във 2-ата минута гостите от Враца направиха сериозна неточност. Центриране на Тунгара от ляво беше отклонено от Стефан Велев, само че топката попадна навръх крайници на Йорданов, който от 3 метра откри резултата. След това последваха два неточни удара на играчи от Враца и видимо равновесие до 39-ата минута. Тогава Тунгара и Йорданов направиха двойно подаване, атакуващият полузащитник остана очи в очи с вратаря на Ботев и със мощен удар вкара за 2:0.

Пет минути след началото на второто полувреме Арда усили преднината си до 3:0, като попадението беше на сметката на Станислав Иванов. Крилото получи подаване от десния защитник Мартин Стойчев и прати топката във вратата. 7 минути по-късно шокиращо отбраната на врачани и най-много Жан-Пиер да Силва предоставиха топката на Мартин Стойчев. Защитникът излезе самичък против вратаря Рубио, само че подаде на Тунгара на празна врата,  който вкара четвъртото попадение за домакините.

Гостите от Враца се оживиха с влизането на Мирослав Маринов. Мишката, както му споделят локалните фенове на футбола, сътвори на два пъти напрежение пред вратата на Арда, само че стражът Анатоли Господинов се оправи с ударите му. Между тези две обстановки в 83-ата минута и Христо Митев можеше да вкара. Той засече отлично подаване на Станислав Дюлгеров от фаул и изпревари намиращия се в по-добра позиция Боруков, само че вратарят Бариос избави.

Арда (Кърджали) – Ботев (Враца)               4:0 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Тонислав Йорданов 2, 2:0 Абубакар Тунгара 39, 3:0 Станислав Иванов 50, 4:0 Абубакар Тунгара 57

Жълти картони: Лъчезар Котев, Мартин Стойчев (Арда), Жан-Пиер да Силва, Брайън Переа, Едуардо Кунде, Бубакар Траоре (Ботев Враца)

Главен арбитър: Владимир Вълков (Пловдив)

Стадион " Арена Арда ": З000 фенове

Състави:

Арда (Кж): Анатоли Господинов, Мартин Стойчев (59 – Христо Митев), Умар Сако, Пламен Крачунов, Деян Лозев, Лъчезар Котев (59 – Станислав Дюлгеров),
Радослав Цонев (69 – Илия Юруков), Станислав Иванов, Абубакар Тунгара, Иван Тилев (69 – Иван Коконов), Тонислав Йорданов (59 – Преслав Боруков)

Ботев (Враца): Федерико Бариос, Брайън Мендоса, Фелипе Луис Суарес (62 – Бубакар Траоре), Едуардо Кунде (76 – Мирослав Маринов),
Диого Барбоса (85 – Даниел Генов), Стефан Велев, Спас Георгиев, Момчил Цветанов, Красимир Тодоров (62 – Марио Киконда),