Отборът на Ал Насър с Кристиано Роналдо в състава си

...

Кристиано Роналдо и Ал Насър загубиха в полуфиналите на Суперкупата на Саудитска Арабия

Отборът на Ал Насър с Кристиано Роналдо в състава си загуби в полуфиналите на шампионата за Суперкупата на Саудитска Арабия след загуба с 1:3 от състава на Ал Итихад.

За португалската звезда това бе втори дуел с екипа на новия му клуб, само че макар че остана на терена през всичките 90 минути Роналдо още веднъж не съумя да открие головата си сметка за Ал Насър.

Вместо това той и неговите съотборници трябваше да преглътнат провалянето, откакто голове на Ромариньо и Абдерразак Хамдалах през първото полувреме осигуриха стабилен задатък на Ал Итихад.

След почивката Ал Насър понижи изоставането си посредством попадение на Андерсон Талиска, само че в самия завършек на дуела Муханад Ал-Шанкити оформи крайното 3:1 в интерес на своя отбор.

По този метод Ал Итихад си обезпечи място във финала, където ще се опита да стигне до своята първа Суперкупа на Саудитска Арабия, а за противник ще има отбора на Ал Файха, който е първенец в първото издание на конкуренцията през 2013 година.