Отборът на Аква Спорт стана втори сигурен участник в Суперфинала

...

И Аква Спорт се класира за Суперфинала на U19 при ватерполистите

Отборът на Аква Спорт стана втори сигурен участник в Суперфинала на държавното състезание по водна топка за юноши старша възраст U19, родени 2001 година и по-малки, откакто завоюва група „ Б “ на Квалификация 1 в столицата.

Ден по-рано това направи и първенецът във възрастта КПС Варна, който пък без проблеми взе три победи от три мача в група „ А “, която се игра в черноморската столица.

Турнирът в София се оказа извънредно под напрежение и равносилен, като първите 4 тима в крайното класиране – Аква Спорт 10 т., Славия 8 т., Локомотив НН 6 т. и Ботев 2000 – 4 т. направиха трагични мачове между тях.

Аква Спорт завоюва единствено с по 1 гол разлика против Локомотив НН (11-10) и Ботев 2000 (10-9), като отстъпваше с 2 попадения през втората част и приключи наедно (11-11) със Славия.

„ Белите “ мъчно, само че справедливо също надвиха единствено с гол над Локомотив НН (14-13), само че стигнаха едвам до хикс с Ботев 2000 (11-11) в последния мач на шампионата и това прати Аква Спорт на първото място. Успех на Славия даже и с един гол класираше славистите на Суперфинала.

От дуелите сред тези 4 тима единствено един приключи с безапелационна победа – 16-8 на Локомотив НН над Ботев 2000. Пети без извоювана точка остана съставът на Левски, отстъпил с 9-14 пред Аква Спорт, с 9-15 пред Славия, с 2-22 пред Локомотив НН и с 6-15 пред Ботев 2000.

Много положителни усещания остави играта на младия врачански тим, воден от младия треньор Радослав Шеремедски.

Оформи се и шестицата за втората подготовка, която включва тимовете, заели местата от второ до четвърто в двете групи: Славия, Локомотив НН, Ботев 2000, Комодор, Черноморец и Тича.

Първите два състава от Квалификация №2 също се класират за Суперфинала, където ще се разпределят медалите. По стратегия Квалификация №2 е от 6 до 8 март 2020 година,а домакинът още не е избран.