От 2010 г. до днес близо 17 000 ученици са

...
От 2010 г. до днес близо 17 000 ученици са
Коментари Харесай

Телерик Академия е обучила на ИТ умения близо 17 000 ученици

От 2010 година до през днешния ден близо 17 000 възпитаници са взели присъединяване в стратегиите и са надградили знанията си по програмиране и цифрови технологии в Училищна Телерик Академия, оповестиха от най-мащабната безвъзмездна IT самодейност за възпитаници от 1 до 12 клас. Мащабът на самодейността се е увеличен неведнъж от приблизително 12 обитаеми места на година в интервала 2010-2017 година, до 41 обитаеми места през 2022-а.

Вече над 11 години Академията обезпечава безвъзмездни образования на учениците в цялата страна. " Изключително щастливи сме да споделим, че делът на учениците ни в регионалните градове нараства от към 10% на 55% през последните три години, а този на учениците от по-малките градове и села е повишен от 1% на 10% за същия интервал. В Училищна Телерик Академия се стремим да доближаваме до от ден на ден деца във всички обитаеми места и да им предоставяме потребно образователно наличие, с цел да изградим нужните им умения и познания в цифровата сфера, подготвяйки ги за сполучливо начало на тяхната кариера “, разяснява Петър Шарков, изпълнителен шеф на Училищна Телерик Академия.

Развитие на резистентен интерес към ИТ

Общо 83% от възпитаниците на Училищна Телерик Академия, които сега са пълнолетни, споделят, че програмата им е помогнала да осъзнаят интереса си към IT и го е засилила и подкрепила за останалите 17 %. Те показват, че са употребявали уменията и знанията, добити по време на школите в междинното (60%) и университетското обучение (54%). За учениците от 4 до 12 клас - програмата е помогнала на 58% от тях да осъзнаят/открият ползите си в областта на IT и за други 38% е задълбочила интереса. Общо 85% от участниците в 4 до 7 клас и 67% от възпитаниците в 8-12 клас настояват, че присъединяване в школите им е помогнало да се показват по-добре на надпревари. 

През последните две образователни години (2019-2020 и 2020-2021 г.) 39 от общо 64 медала от национални надпревари по информатика са извоювани от възпитаници минали през стратегиите на Училищна Телерик Академия.

Програмите на академията оказват помощ на учениците да развият необятен набор от умения

Общо 85% от родителите на възпитаници, на които им следва кандидатстване в ново учебно заведение след 7 клас, споделят, че присъединяване в школите на Училищна Телерик Академия въздейства върху планирането и образуването на техния избор, а при 44% от тях е в огромна или доста огромна степен.

Освен практическите умения по програмиране (създаване на уебсайтове/ игри и др.), добавената стойност на стратегиите за учениците в 4-7 клас е, че образованието в школите на академията покачва увереността на децата при работата с компютър и интернет. Други позитивни аспекти са: повишение скоростта на учене и разбиране на информация от децата и опцията да се срещат и поддържат връзка с хора, с които имат сходни на техните ползи. Според родителите, колкото по-дълго децата им вземат участие в школите, толкоз по-положително това се отразява на развиването на характерни умения.

Училищна Телерик Академия оказва доста въздействие върху пазара на труда у нас

От навършилите пълноправие, 65% работят и 58% учат, което демонстрира доста мощно професионално развиване за групата. Общо 78% от работещите се занимават с действия, които са свързани с компютърни технологии и програмиране. А 68% от работещите пълнолетни ученици на Училищна Телерик Академия са наети на експертна позиция или като младши специалисти. Това е разбираемо, защото множеството ученици на академията напълно скоро са приключили гимназия и занапред навлизат на пазара на труда, а също и тъй като техните умения допускат експертна работа. Няколко са достигнали старши експертни позиции или са в ролята на началник на екип, управител или шеф. Последните най-вече са по-възрастни алумни. Видовете позиции, които заемат, са разнородни, само че можем да обобщим най-често срещаните специалности: разработчик на уеб приложения, разработчик на настолни приложения, фронтенд разработчик, уеб дизайнер, учител, разработчик на мобилни приложения, систематичен админ и бизнесмен. 

Повече от половината от тези, които работят на позиция, която не е обвързвана с компютри и технологии, споделят, че употребяват в работата си уменията, добити в стратегиите на Училищна Телерик Академия.
Източник: banker.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР