Още по темата: Марица би Спартак 2:0 в Кючука за

...

Лимона и автогол носят трите точки на Марица срещу...

Още по тематиката: Марица би Спартак 2:0 в Кючука за Купата на България

Марица ” победи с 2:0 “Свиленград ” в мач от 2 кръг на Трета лига - Югоизточна група, игран в събота на стадиона в “Кършияка ”.

Срещата стартира при температура от 34 градуса, което затрудни и двата тима. Все отново “Марица ” бе водещият тим и още в 4-та минута Олджай Алиев можеше да открие, само че топката мина настрана.

7-та минута Тодор Тимонов сервира своя специалитет от свободен удар и откри с прелестно осъществяване.

В 9-та минута страхотна офанзива на пловдивчани можеше да докара до втори гол. Даниел Спасов се пребори за една топка и напредна в наказателното поле на съперника, стреля, само че вратаря Георгиев съумя да избие. Последва композиция сред Олджай Алиев и Георги Георгиев, само че последвалия удар бе блокиран.

В 24-та минута играч на гостите се измъкна сред двама бранители на “Марица ” и излезе самичък против вратаря Илия Николов. Стражът още веднъж сподели класата си - излезе напред и отрази. В 33-та минута, след добра по този начин, последваха няколко поредни удара към вратата на гостите, само че Георгиев се оправи. Гостите отвърнаха с две положителни офанзиви, само че ударите на Мариан Тонев и Пламен Иванов бяха разгадани от Илия Николов. Малко преди края на полувремето Йордан Пейчинов стреля от към 20 метра, само че Георгиев не се затрудни.

И втората част се разви по сходен метод. “Марица ” се стремеше към втори гол, а гостите използваха пространствата с цел да нападат на собствен ред. “Граничарите ” заиграха по-твърдо, а съдията Манолов пропусна два удара без топка против играчи на “Марица ”. През втората част добре се включиха младите очаквания Цецо Главчев, Иван Мицев и Мирослав Георгиев.

В 58-та минута Милен Танчев стреля добре, само че топката срещна напречната греда. Филип Сандов от гостите нанесе рисков удар, само че за следващ път Илия Николов сподели класата си. Сандов опита нов удар малко по-късно, само че той бе неакуратен. При следващото си нарушаване, за втори жълт картон бе изпъден Григор Георгиев, който удари с лакет Джунейт Узунов, откакто бе надигран.

В 88-та минута при една от бързите офанзиви на “Марица ” по фланга, последва остро центриране. Миг преди влезлият доскоро Мирослав Георгиев да засече това направи бранителят на “Свиленград ” Тодор Тодоров, а топката влезе неспасяемо във вратата на неговия тим. В продължението на мача Мариян Тонев стреля рисково, само че безгрешния Илия Николов мазета в корнер.

Така “Марица ” записа втори турнирен триумф и трети следващ от началото на сезона. И в първия мач на пловдивска земя през новия сезон съдиите демонстрираха, че синдромът от предходните сезони остава - ненавременното санкциониране на груби прояви от страна на рефера Манолов “вкара ” мача в нежелана посока. Жертва на всичко това стана Мартин Анастасов, който се наложи да бъде сменен наложително.

В идващия кръг “Марица ” гостува на ОФК “Карнобат ”. Мачът е идната събота от 18 часа. Преди това, в сряда, “жълто-сините ” гостуват на “Борислав ” (Първомай) в мач от 2 кръг на регионалния стадий в шампионата за “Купата на България ”.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Димитър Мичков, Джунейт Узунов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Мартин Анастасов (Иван Мицев), Милен Танчев, Тодор Тимонов, Олджай Алиев (Цецо Главчев), Георги Георгиев (Мирослав Георгиев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Георги Иванов, Мариян Бончев, Денис Палков.

СВИЛЕНГРАД: Стилян Георгиев, Тодор Тодоров, Василен Марков, Чавдар Иванов, Даниел Добриков, Христо Зотев (Анастас Попов), Пламен Иванов, Димитър Панталеев, Христо Томов (Филип Сандов), Григор Георгиев, Мариан Тонев. РЕЗЕРВИ: Милен Вангелов, Костадин Желев, Марин Найденов.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Олджай Алиев, Даниел Спасов ( “Марица ”); Димитър Панталеев, Мариан Тонев, Григор Георгиев - 2

ЧЕРВЕН КАРТОН: Григор Георгиев

Съдийски състав: Горско стопанство: Цветозар Манолов; Апелативен съд: Стефан Димитров и Иван Жечев и тримата от Бургас; 4-ти арбитър: Камена Георгиева - Пловдив; Делегат: Валентин Пеев - Бургас
Източник: marica.bg