Олимпикос разби Олимпия Милано с 82:66 при завръщането в игра

...

Везенков се завърна, а Олимпиакос громи в Евролигата

Олимпикос разруши Олимпия Милано с 82:66 при завръщането в игра на Спортист номер 1 на България Александър Везенков. Двубоят в залата " на мира и другарството " в Пирея беше от 17-ия кръг на Евролигата. Везенков, който пропусна последните два мача на своя тим, приключи срещата с 8 точки, 3 битки и 2 асистенции, влизайки в игра от пейката.

С триумфа Олимпиакос към този момент има 11 победи и 6 загуби в шампионата през сезона като дели първото място с Баскония, Барселона и Монако.

Двубоят стартира доста мощно за домакините, които имаха задатък от 27:15 след първата четвърт. Олимпия понижи изоставането си до 44:38 до почивката. Силна трета четвърт още веднъж даде двуцифрена преднина на гърците, които след 30 минути игра водеха с 59:44. До края на дуела възпитаниците на Йоргос Барцокас поддъражаха солидния си задатък.

Най-резултатен беше Алек Питерс с 16 точки, Томас Уолкъп добави още 10 точки, а Шакийл МакКисик и Костас Папаниколау вкараха по 9. За Олимпия най-резултатен беше Били Барън с 9 точки.
 Везенков: Щастлив съм, че удължих контракта си с Олимпиакос

" Благодаря на всички, които ме поддържат "