Олимпик (Марсилия) срази у дома Залцбург с 2:0 в първата

...

Марсилия се доближи до финала след спорен гол

Олимпик (Марсилия) съкруши вкъщи Залцбург с 2:0 в първата среща от полуфинала посред им в шампионата Лига Европа. Флориан Товен (15) даде преднина на марсилци, а след почивката Клинтън Н‘Жие (63) оформи крайния резултат и обезпечи удобен задатък с два чисти гола на френския отбор преди реванша.

Още в 3-ата минута домакините извършиха заучено директен свободен удар и Костас Митроглу шутира рисково, само че бе отсъдена засада.

Марсилци продължиха да бъдат по-активни и поведоха с гол на Флориан Товен (15), който засече центриране от фаул на Димитри Пайе. На повторенията се видя, че Товен допира топката с ръка и това оставя подозрения за редовността на гола.

До края на полувремето пропуски за френския отбор направиха Буна Сар и Морган Сансон, а гостите заплашиха вратата на домакините с удари на Лайнер и Улмер, само че без резултат.

След почивката в 52-ата минута Олимпик направи насилствена промяна, откакто Лукас Окампос се контузи и бе сменен от Андре-Франк Замбо Анкиса. Минута по-късно „ биковете “ можеше да изравнят, само че Пеле отрази мощния шут на Волф, написа "Блиц ".

Домакините удвоиха преднината си посредством Клинтън Н'Жие (63) след нова асистенция на Димитри Пайе. Две минути по-късно гостите имаха късмет за гол след отдалечен удар на Валон Бериша, само че Пеле отново се намеси и избави.

В 71-ата минута Диадие Самасеку шутира отдалеко и не откри задачата, а минута по-късно и Мунас Дабур направи нов пропуск за гостите, пращайки топката над вратата.

Гредата също оказа помощ на марсилци в 77-ата минута, когато Фредрик Гулбрандсен насочи удар от близка отдалеченост. Две минути по-късно и Улмер бе изведен зад отбраната на французите, само че Пеле се хвърли и блокира удара.

До края домакините удържаха задатъка си, а Залцбург още веднъж ще се надява, че може да заличи подобен пасив, откакто го направи и на четвъртфиналите против Лацио. Тогава австрийците изоставаха с 2:4 след първата среща, само че след 4:1 на собствен терен отстраниха „ орлите “.
Източник: fakti.bg