Олимпик Марсилия постигна важна победа с 2:1 при гостуването си

...

Олимпик Марсилия е еднолично трети след успех над Монпелие

Олимпик Марсилия реализира значима победа с 2:1 при гостуването си на Монпелие в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Така тимът на Игор Тудор се настани комфортно на третото място с 36 точки, на 4 зад втория Ланс и 8 от водача Пари Сен Жермен. Монпелие е 14-и със 17.

Първата част бе равностойна с леко предимство на Марсилия, само че по този начин и не паднаха попадения и приключи при нулево тъждество.

Второто полувреме стартира съвършено за гостите, които излязоха напред в резултата едвам две минути след подновяването на играта. Точен бе Нуно Тавареш.

По-малко от четвърт част по-късно задатъкът на Марсилия бе подсилен, откакто Максим Естев си означи автогол.

Авторът на първото попадение Нуно Тавареш остави своя отбор с човек по-малко в 87-ата минута, когато получи пряк червен картон.

Три минути по-късно вратарят Пау Лопес извърши нарушаване против Бени Макуна в наказателното поле и съдията Руди Буке уточни бялата точка. Теджи Савание върна гол за Монпелие, само че той бе извънредно непълен.
Източник: novsport.com