Около 32% от учителите от детските градини до 12-ти клас

...
Около 32% от учителите от детските градини до 12-ти клас
Коментари Харесай

Близо 32% от учителите са заявили желание да се ваксинират


Около 32% от учителите от детските градини до 12-ти клас са изявили предпочитание за имунизация против COVID-19, по данни на Синдиката на българските учители. Това сподели за предаването „ Добър ден, България “ на Радио „ Фокус “ ръководителят на синдикалната организация Янка Такева. COVID-19 ще си отиде тогава, когато се отнесем съществено към имунизациите, сподели още тя.

След като бебе дневно и половина понася ваксина, какво пречи на майка му и татко му да се имунизират, с цел да бъдат качествени служащи и да запазят живота и здравето си. Смятам, че синдикалната ни организация ще сътвори доста добра организация за имунизиране по районни ръководства на учителите и на помощния административен личен състав в образованието, акцентира Такева.

По думите й се следи голямо предпочитание за връщане в учебно заведение, тъй като живият контакт липсва и на учители, и на възпитаници. Той е от извънредно значение и за възпитанието на младите, добави тя. Според нея връщането в клас се приема с облекчение и от родителите. В процеса на ограмотяване до 4-ти клас е неуместно образованието да е отдалечено, по тази причина и преподавателите са удовлетворени, че ще могат да си свършат качествено работата, акцентира Такева.

Дистанционното образование не може да даде знанията, държанието и тръпките, които се получават в класната стая и в случай че трябваше то да бъде водещо, до момента просветителните системи в света щяха да създадат чудеса в това отношение. Тревожни са данните, които изнасят Организация на обединените нации, УНИЦЕФ, Европейският комитет по обучение и други, че доста деца остават отвън борда и може да се получи по този начин, че неграмотността, непълните познания и откъснатостта на обществената среда на младото потомство може да нанесе съществени вреди във всички останали сфери на живот, разяснява Янка Такева.

По думите й в електронна среда има доста компликации от позиция на отсъствията, оценките на учениците и държанието им, както и пълнотата на знанията им. Проблеми има и със прекъсване на интернета, което разконцентрира работата на цялата виртуална класна стая, изясни тя. Освен това в доста региони има прекъсвания на тока или липса на интернет с дни наред, добави Янка Такева.
Източник: duma.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР