Обжалването на Тунис след поражението от Мали за , в

...

В Африка взеха окончателно решение за цирковете от мача между Тунис и Мали

Обжалването на Тунис след провалянето от Мали за , в което основният арбитър на два пъти свири прибързано завършек на дуела, бе отхвърлено!
Мали водеше с 1:0 в сряда (12 януари), когато замбийският рефер Джани Сиказве алармира за завършек на срещата след 85 минути, а по-късно в 89-та минута и 47 сек, без значение от обстоятелството, че бяха планувани три минути добавено време ( ).
Тунизийците, които обезверено търсеха изравнителен гол против състава на Мали, който бе с човек по-малко, бяха гневни на арбитъра. Когато двата тима бяха осведомени, че мачът би трябвало да бъде възобновен, единствено играчите на Мали се завърнаха на игрището, .
" След преразглеждане на обжалването на Тунис и целия отчет на основния арбитър, Организационният комитет взе решение да отхвърли митинга, изпратен от тунизийския тим…и да заключи, че крайният резултат е 1:0 в интерес на Мали ", се споделя в изказване на Африканската футболна конфедерация (КАФ).
Източник: sportlive.bg