Нюкасъл победи Арсенал с минималното 1:0 в мач от 11-ия

...

Нюкасъл нанесе първа шампионатна загуба на Арсенал за сезона

Нюкасъл победи Арсенал с минималното 1:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Антъни Гордън обезпечи успеха за " свраките ".

През първото полувреме на стадион " Сейнт Джеймсис Парк " феновете станаха очевидци на здрава борба под дъжда в Нюкасъл. " Артилеристите " насочиха първия прецизен изстрел в дуела, рутинно избавен от Ник Поуп.

След почивката домакините заиграха надалеч по-активно в напред във времето и справедливо стигнаха до надвит гол. Антъни Гордън бе създател на победния гол. При попадението имаше три дискусионни обстановки - топката бе близо да напусне рестриктивните мерки на терена, по-късно Жоелингтон се сблъска в единоборство с Габриел Магаляеш, а секунди по-късно имаше и подозрение за засада на Антъни Гордън. Съдийският екип, виновен със системата ВАР реши, че явни нередности няма и попадението бе зачетено.

Арсенал остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 24 точки. Нюкасъл се изкачи до 6-ото място в подреждането с 18 пункта.