Ню Йорк Никс увеличи серията с на девет поредни победи,

...

Ню Йорк Никс с девета поредна победа в НБА

Ню Йорк Никс усили серията с на девет следващи победи, откакто се наложи със 131:129 с две продължения над Бостън Селтикс. Имануел Куикли вкара 38 точки, подаде 7 асистенции и взе 8 битки.

Киукли вкара 15 пъти от 28 изстрела от игра в мача, в това число пет тройки за 55 минути игра. Джулиъс Рандъл вкара 31 точки за триумфа, а също по този начин взе и 9 топки под кошовете. Ар Джей Барет добави 29, завоюва 11 рибаунда и подаде 6 паса.

Джейсън Тейтъм отговори за Селтикс с 40 точки, завоюва 11 битки и също подаде 6 паса. Селтикс остава отпред в Атлантическата дивизия с 45 победи и 20 провали, до момента в който Никс е на 3-а позиция в същия поток с 39/27.

Бостън имаше късмет да завоюва мача, само че опит за тройка на Ал Харфорд беше блокиран, след което прозвуча и финалната сирена. Самият той завърши мача дс 20 точки и 14 битки, Джейлън Браун остана с 29.

Харфорд въпреки всичко вкара тройка при започване на първото продължение. 13 секунди преди края на спомагателното време Куикли беше прецизен и обезпечи още едно продължение.

Лос Анджелис Клипърс се оправи с Мемфис със 135:129 с 42 точки и 11 битки на Пол Джордж. Кауи Леонард добави в отборния актив 34 пункта и 10 рибаунда, а Клипърс с днешния си триумф постави точка на поредицата си от пет загуби. Клипърс е има баланс от 34/33, само че към момента остава на 4-о място в Тихоокеанската дивизия.

Ерик Гордън добави 17 точки, а Мейсън Плъмли добави 15 за спечелилите, а новото попълнение Ръсел Уестбрук се поздрави с първа победа за новия си тим с 9 точки и 6 асистенции в мача.

Мемфис не се съобщи и единствено в третата четвърт на мача вкара 51 точки, а също по този начин в един миг дръпна и с 15 преднина. Но Клипърс имаше задоволително необятен избор и на пейката, което им оказа помощ.

Дезмънд Бейн вкара 30 точки, Тайъс Джоунс пък се отличи с 25, само че 20 от всичките му точки бяха в третата част с рекордните 51 з Мемфис. За Гризлис, които си остават на върха в Югозападната дивизия с 38/25, не играха Джа Морант и Дилън Брукс, а Кенеди Чандлър беше изваден от групата по решение на треньора.

Милуоки Бъкс се наложи над Вашингтон със 117:111, като Янис Антетокумбо вкара 23 точки и подаде рекордните за сезона 13 асистенции. Също по този начин направи 3 блокади и завоюва 10 рибаунда под кошовете. Джевон Картър добави 20 точки от пейката. А за тима от американската столица Брадли Бийл наниза 33, до момента в който Кристапс Поржингис се включи с 24 точки и 13 рибаунда. Тройка на Бийл 5:03 минути преди края. Но 2:37 минути преди сирената Джо Ингълс вкара тройка от ъгъла и обърна развоя на 108:104. Бийл редуцира пасива на гостите на две точки с точна пукотевица. Но 1:24 минути преди края Бъкс дръпнаха с пет точки и си подсигуриха успеха.

Финикс Сънс се наложи над Далас със 130:126, като Кевин Дюрант вкара 37 за триумфа, в това число и съдбоносен панер с поднасяне 12.1 секунди преди края. Дивайн Буукър добави 36 за триумфа, като това беше трета поредна среща за него с повече от 35 точки. Също по този начин се отличи с 10 точки, с цел да оформи и дабъл-дабъл.

В едно от дербитата на Западния бряг Лейкърс се наложи над първенеца Голдън Стейтс със 113:105 с помощта на 39 точки на Антъни Дейвис. Денис Шрьодер и Трой Браун пък се отличиха с основни тройки най-после. Стеф Къри се завърна на терена за Уориърс след 11 пропуснати мача поради контузия, само че не съумя да помогне на тима си за освен това. Той остана на игрището 32 минути, в които вкара 27 точки. И можеше да наклони мача в тяхна изгода, само че 1:14 минути преди края пропусна от тройката.

Клей Томпсън поддържа Къри с 22 точки, само че това не се оказа решаващо и серията от пет следващи победи вкъщи завърши. Голдън Стейт е на 3-о място в Тихоокеанската дивизия с 34/31, а Лейкърс са последни там с 31/34.

За Лос Анджелис Остин Рийвс и Браун вкараха надлежно 16 и 14 точки, а ЛеБрон Джеймс пропусна четвърти следващ мач поради разтежение на ахилеса.

Брюклин Нетс се наложи над Шарлът със 102:86 с помощта на 33 точки на Майкъл Бриджис. Така Нетс се завърнаха на победния път след проваляне с 28 точки от Ню Йорк Никс преди две нощи. Спенсър Дийнуийди добави 24 точки, а Бруклин влезе в здрава борба с Маями за 7-ото място в цялата Източна конференция. /БТА