Новакът в Първа лига Витоша (Бистрица) изигра силен мач срещу

...

"Тигрите" от Бистрица само раздразниха шампионите

Новакът в Първа лига Витоша (Бистрица) изигра мощен мач против Лудогорец, само че класата на първенците си сподели думата и трите точки разумно отидоха в техния актив. " Орлите " завоюваха с 4:2 при гостуването на " Васил Левски ", откакто " тигрите " на Костадин Ангелов на два пъти повеждаха в резултата. Автор и на двете попадения във вратата на Лудогорец вкара юношата на ЦСКА Григор Долапчиев. Нападателят на Витоша шокираха първенците още в 4-ата минута, когато Пол Отофе изведе Румен Гьонов по дясното крило. Десният бек подаде чудесно на Долапчиев, който разстреля Ренан дос Сантос от близко за 1:0.

Лудогорец реагира бързо и след сериозен напън изравни резултата не след дълго. В 12-ата минута Сисиньо изведе Лукас Саша, който с превъзходно центриране отдясно подаде топката на Мисиджан и холандецът вкара в празната врата за 1:1.

В 36-ата минута Моци и Терзиев действаха неразчетено, Долапчиев догони топката след извеждащо подаване и за повторно означи - 2:1.

Радостта на домакините търпя единствено 120 секунди, тъй като безусловно след осъществяването на центъра избраниците на Георги Дерменджиев проведоха офанзива, Християн Василев излезе неразчетено и фаулира Мисиджан в наказателното поле, което принуди съдията Драгомир Драганов да отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който вкара в долния ляв ъгъл за 2:2.

Малко по-късно Кишада финтира 37-годишния Йордан Върбанов и стреля рисково, Василев мазета, а при добавката Мисиджан не уцели празната врата.

Четири минути след началото на втората част Кампаняро вкара след подаване на Сисиньо, само че попадението бе анулирано поради засада на бразилеца, каквато обаче нямаше. Последва пропуск на Мисиджан, а в 57-ата минута отличен късмет пропиля Жоао Пауло.

В 72-ата първенците най-сетне стигнаха до обрата. Мисиджан надбяга двама противникови бранители и подаде чудесно към Гампаняро, който вкара за 2:3. В 81-ата минута Лудогорец беше ощетен от съдиите, когато Мисиджан и Жоао Пауло излязоха сами против вратаря на Витоша и съвсем несъмнено щяха да отбележат четвърти гол, само че страничният рефер спря офанзивата с несъществуваща засада.

Победата на Лудогорец беше подпечатана в 85-ата минута от Кишада. Николай Христозов позволи груба неточност, позволявайки на бразилеца да му отнеме топката. Кишада остана очи в очи с Василев и без проблем означи за крайното 2:4.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - прехвърляния и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна стратегия

ВИТОША (Бистрица) - ЛУДОГОРЕЦ 2:4
1:0 Григор Долапчиев (4), 1:1 Върджил Мисиджан (12), 2:1 Григор Долапчиев (36), 2:2 Козмин Моци (38-дузпа), 2:3 Густаво Кампаняро (72), 2:4 Жуниор Кишада (85)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
4  ГОООЛ! Витоша (Бистрица) изненадващо повежда! Точен за 1:0 е Григор Долапчиев. Румен Гьонов напредна отдясно и пусна към Долапчиев, който се промуши сред бранителите на Лудгорец и вкара под плонжа на Ренан дос Сантос.
12   ГОООЛ! Лудогорец изравни с гол на Мисиджан - 1:1! Лукас Саша подаде на холандеца на далечната греда, откъдето той разстреля Християн Василев.
36  ГОООЛ! Долапчиев с втори гол - 2:1!
37   ДУЗПА за Лудогорец, откакто Християн Василев излезе да пресреща Мисиджан вдясно в наказателното си поле, задържа го и го смъкна на земята.
38   ГОООЛ! Козмин Моци прави 2:2 с прецизен изстрел от бялата точка, пращайки топката в долния десен ъгъл на Християн Василев.
39 - Мисиджан пропиля отличен късмет, откакто не съумя да направи точна добавка в опразнената врата.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Николай Христозов блокира мощен изстрел на Жоао Пауло.
57   Жоао Пауло пропиля отличен късмет, откакто се озова на добра позиция в наказателното поле на домакините.
72  ГОООЛ! Лудогорец направи поврат и към този момент води с 3:2! Точен е Густаво Кампаняро. Мисиджан се оправи с 37-годишния Йордан Върбанов, нахлу на скорост в наказателното поле на Витоша и центрира към присъединилия се от задна позиция Кампаняро, който осъществя до лявата греда.
85  ГОООЛ! Жуниор Кишада подпечатва триумфа на Лудогорец - 2:4! След неприятно изпълнен тъч към Николай Христозов, играчът на Витоша загуби топката, Кишада я лиши, напредна и вкара технично около вратаря на домакините.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. Лудогорец победи Витоша с 4:2.

ВИТОША: 97.Християн Василев, 3.Йордан Върбанов  , 6.Румен Гьонов  , 7.Кристиян Кочилов, 17.Михаил Петров (80   77.Даниел Пеев), 24.Николай Христозов, 88.Ивайло Лазаров, 99.Стефан Христов (58   19.Китан Василев), 30.Илиян Попов  (64   2.Тодор Гочев), 25.Пол Отофе, 45.Григор Долапчиев
Резерви: 33.Николай Радев, 4.Кристиан Узунов, 2.Тодор Гочев, 19.Китан Василев, 9.Ангел Стоянов, 11.Даниел Кутев, 77.Даниел Пеев
Треньор: Костадин Ангелов

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 6.Натанаел, 5.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци   , 4.Сисиньо  , 18.Светослав Дяков, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро  (89   19.Александър Василев), 93.Върджил Мисиджан  , 11.Жуниор Кишада    (90+1   72.Eрол Дост), 37.Жоао Пауло
Резерви: 1.Хорхе Броун, 19.Александър Василев, 32.Игор Пластун, 45.Ивайло Климентов, 72.Ерол Дост, 38.Кристиян Китов, 98.Светослав Ковачев
Треньор: Георги Дерменджиев

София, " Васил Левски "
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация

Източник: blitz.bg