Новакът Лас Палмас спря серията на Хетафе, след като спечели

...

Лас Палмас спря серията на Хетафе

Новакът Лас Палмас спря серията на Хетафе, откакто завоюва с 2:0 семейството си от 15-ия кръг на испанската футболна Ла Лига.

Гостите нямаха загуба в 9 поредни срещи от всички шампионати, само че останаха с човек по-малко в самото начало на второто полувреме, когато пряк червен картон получи Омар Алдерете.

Домакините пък откриха резултата в самия завършек на първата част, когато прецизен бе Хулиан Араухо (43), а резервата им Кристиан Ерера (90+2) оформи крайния резултат в добавеното време на срещата, откакто малко по-рано гол на Лас Палмас бе анулиран с VAR поради засада.

След триумфа си новаците към този момент имат 21 точки, с 2 повече от Хетафе, заемайки 8-ата позиция в класирането, до момента в който гостите са 11-и.
Източник: novsport.com