Новак Джокович изведе Сърбия до полуфиналите на Купа Дейвис в

...

Джокович класира Сърбия на полуфинал за Купа "Дейвис"

Новак Джокович изведе Сърбия до полуфиналите на Купа " Дейвис " в Малага в събота, където ще се изправи за трети път против четвъртия в света италианец Яник Синер в границите на по-малко от две седмици.

Световният номер 1 Джокович победи Камерън Нори с 6:4, 6:4 за един час и 41 минути, с цел да даде на Сърбия непреодолима преднина от 2-0 против Великобритария. Преди това 55-ият в света Миомир Кечманович надви над финалиста от София Джак Дрейпър със 7:6(2), 7:6(6) в мач, в който нито един от играчите не съумя да пробие подаването на противника.

Джокович, който оказа помощ на Сърбия да завоюва първата си купа за Купа " Дейвис " през 2010 година, продължи впечатляващия си сервис, който показва в Торино, като загуби единствено осем точки при свое подаване, а в това време направи 16 печеливши форхенда, което е двойно повече от броя на ударите на Нори.

На полуфинала в събота Сърбия ще играе против Италия, а през днешния ден е първия полуфина сред Австралия и Финландия
Източник: novinite.bg