Носителят на трофея Етър 64 победи Академик-ПУ като гост в

...

Етър 64 и Сливница се класираха за полуфиналите за Купата на България по хандбал за жени

Носителят на трофея Етър 64 победи Академик-ПУ като посетител в Пловдив с 41:31 (20:13) и се класира на полуфиналите в шампионата за купата на България по  хандбал за дами.

Великотърновки започнаха добре дуела и поведоха с 9:3 в 13-ата минута, като до края направляваха срещата. Преднината на гостенките стана двуцифрена при 25:15 малко след почивката, а десетина минути преди края етърки дефинитивно предрешиха мача, откакто дръпнаха с 36:22.Данислава Петрова се отличи с 11 гола за победителките, а Миглена Христова добави 8. За Академик с 10 попадения изпъкна Екатерина Стефанова.

На полуфиналите Етър 64, който е рекордьор с 15 извоювани  купи на  България, ще срещне водача в шампионата Сливница, който се оправи с гостуващия Васил Левски с 32:23 (16:10) в различен четвъртфинал.
Източник: novsport.com