Носителят на сребърните медали от турнира за Купата на България

...

Рилски спортист надви вицешампиона Монтана 2003 в женското баскетболно първенство

Носителят на сребърните медали от шампионата за Купата на България през тази година Рилски състезател победи Монтана 2003 с 69:62 (21:17, 11:19, 18:14, 19:12) като хазаин в Самоков в мач от 10-ия кръг от втория стадий, Първа тройка в шампионата на България по баскетбол за дами.

Поражението за вицешампиона от 2022 година Монтана 2003 е първо против противник друг от първенеца и притежател на Купата на страната Берое Стара Загора за сегашния сезон. Тимът от Монтана към този момент има 4 загуби от 7 изиграни мача в Първата тройка, а за Рилски състезател триумфът е първи във втория стадий на шампионата след 6 следващи провали.

Двата състава направиха доста оспорван дуел в „ Арена Самоков “, който мина с поделено превъзходство и замяна на водачеството. Гостите овладяха повече битки (39-34), само че направиха и повече неточности (20-13).

Баскетболистките на Монтана 2003, които през предишния уикенд участваха във Финалната четворка на Адриатическата лига и приключиха на четвърто място, водеха на почивката с 36:32. В третата четвърт гостите записаха най-голямата преднина в срещата от 10 точки при 45:35, само че Рилски състезател отговори със мощна серия и изравни за 50:50 преди финалните 10 минути. В тях домакините бяха по-стабилни, водеха в резултата и стигнаха до успеха.

Деница Манолова бе най-резултатна за Рилски състезател със 17 точки и 10 битки. Раня Абурая означи 16 точки и 3 битки, а по 14 точки вкараха Вероника Джикова и Ивана Бонева.

За Монтана 2003 Габриела Николова се регистрира с 23 точки, 8 битки и 4 асистенции.

В последните два кръга от Първата тройка в шампионата при дамите Рилски състезател ще гостува на Берое в Стара Загора на 31 март, а на 8 април Монтана 2003 ще посрещне Берое.