Нивото на родния футбол очаквано дърпа и шампиона Лудогорец надолу.Във

...

Лудогорец приключи с Шампионската лига

Нивото на родния футбол предстоящо дърпа и първенеца Лудогорец надолу.

Във втората си европейска подготовка в Разград домакините изгубиха от датския Митдиланд с 0:1, като загубата бе разумна.

Така Лудогорец отпада от Шампионската лига и отива на трети квалификационен кръг за Лига Европа.

Още в 9-та минута домакините изтръпнаха.Страхотно избавяне на Ренан откакто гостите откраднаха топката пред наказателното поле и Свядченко стреля по диагонала. Бразилският вратар избави с пръстите, топката отиваше в ъгъла.

По-нататък гостите решително разиграваха, а и печелеха единоборствата в центъра на терена.

Нов пропуск на Мидтиланд в 23-та минута.

Ауър Мабил не съумя да уцели вратата от десетина метгра, самичък и фронтално против Ренан

Гостите извършиха 6 корнера против 0 на домакините, а ударите също са 0-6

Датчаните Гостите бяха по-добри от самото начало на първата част на мача.

Тази картина на терена се резервира и през второто полувреме.

Лудогорец имаше своя късмет в 64-та минута.Грешка на вратаря на гостите Хансен, която българският първенец чака цялостен мач.

Топката стигна до Каули Оливейра, ударът му бе блокиран (според играчите на Лудогорец - с ръка), а след това Баджи с глава насочи към вратата, само че от голлинията състезател на Мидтиланд мазета. Остава въпросът, ощетен ли е от съдията нашият първенец.

Гостите обаче поведоха в 78-та минута.

Жуниор Брумадо бележи! Ренан мазета топката след центриране от корнер. Защитата на " орлите " не се намеси добре, Каюсте с глава смъкна топката за Жуниор Брумадо, който прати топката във вратата през краката на Ренан.

Този гол се оказа задоволителен за успеха на Мидтиланд, която предвид на целия мач е изцяло заслужена.