Невероятният сезон на Байер Леверкузен продължава с пълна сила. Лидерът

...

Байер Леверкузен унижи Байерн с 3:0

Невероятният сезон на Байер Леверкузен продължава с цялостна мощ. Лидерът в Бундеслигата реализира впечатляваща победа с 3:0 над в конфликта на върха. Тимът на Шаби Алонсо към този момент има 55 точки, пет повече от Байерн. Освен това Леверкузен удължи серията си без загуба на 31 мача във всички шампионати.. В Бундеслигата няма тим, приключил сезона без загуба. Байерн е най-близо до това достижение с едно проваляне през два сезона – 1986/87 и 2012/13.

Иначе десният бек Йосип Станишич, който играе в Байер Леверкузен чартърен точно от Байерн, откри резултата в 18-ата минута. Алехандро Грималдо удвои минути след подновяването на мача. Джереми Фримпонг оформи крайния резултат в последните секунди на празна врата.

Байерн приключи мач със единствено един прецизен удар. Подобно нещо не се е случвало на баварците от осем години насам. Голмайсторът Хари Кейн имаше единствено 18 докосвания до топката и нито един удар.

„ Липсва ни храброст и независимост в играта. Леверкузен рискуваше, търсеше решения и играеше футбол. Ние играехме от А към Б, от Б към Ц и никой не рискуваше и не играеше свободно “, разяснява Томас Мюлер.
Източник: flashnews.bg