Нефтохимик 2010 се класира отново за финала в мъжкия волейболен

...

Нефтохимик отново победи Монтана и се класира за финала на Efbet Супер Волей

Нефтохимик 2010 се класира още веднъж за финала в мъжкия волейболен шампионат. Бургазлии победиха с 3:0 (25:19, 27:25, 25:23) като посетители Монтана в четвъртата среща от полуфиналната серия.

Гостите играха по-силно на обсада и компенсираха изоставането си в офанзива и на начален удар.

Бургазлии започнаха доста мощно мача, като се откъснаха с 9:5 в резултата и до края не изпуснаха задатъка си за крайното 25:19.

Вторият гейм бе доста по-оспорван и трагичен, като домакините от Монтана поведоха с 4:0 и 12:6, само че оставиха гостите да ги настигнат. Тимът избави един геймбол при 24:25, само че в последна сметка отстъпи.

Нефтохимик сподели по-здрави нерви и в третия гейм, като имаше два мачбола при 24:22 и осъществя втория.

Най-резултатен за спечелилите бе Николай Учиков с 15 точки, като с 12 остана съотборникът му Юлиус Фиркал.

За Монтана с 16 точки приключи Любослав Симеонов.