Нефтохимик 2010 (Бургас) се наложи с 3:1 (25:20, 15:25, 26:24,

...

Черно море-БАСК затрудни Нефтохимик, но успя да вземе само гейм във Варна

Нефтохимик 2010 (Бургас) се наложи с 3:1 (25:20, 15:25, 26:24, 25:20) над Черно море в отсрочен мач от 10-ия кръг на Суперлигата, изиграл се през днешния ден във Варна.

Срещата в зала " Христо Борисов " обаче въобще не беше лесна за първенците, които много се поизпотиха до момента в който измъкнат трите точки от непретенциозния отбор на домакините от морската столица.

Гостите съумяха да наложат темпото си в първия гейм, който без особени компликации затвориха за към 30 мин. Във втората част нещата на игрището изглеждаха много по-различно. Волейболистите на Черно море откриха верния темп и бързо дръпнаха в резултата, като в края преднината им доближи до 11 точки (20:9). Те съумяха да изравнят резултата, а в идващия гейм още веднъж скъсаха нервите на противника си. Въпреки, че изоставаха, в края варненци съумяха да изравнят (24:24), само че опитът на Нефтохимик постави точка на гонитбата. В последната част гостите поеха самодейността и не разрешиха изненади до края.

След триумфа, кръг преди края на постоянния сезон в Суперлигата, Нефтохимик се изкачи на трета позиция в класирането с 15 победи, 6 загуби и 44 точки. Черно море остава на десето място в таблицата с 5 победи, 16 загуби и 19 точки.

В последния кръг на 13 март (сряда) Нефтохимик 2010 ще одобри Пирин, а на 15 март (петък) Черно море гостува на Добруджа 07 (Добрич).

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТСПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!

ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ съдебна експертиза ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html