Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров записа победа в

...

Григор Димитров започна с победа на демонстративния турнир в Куйонг

Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров записа победа в първия си мач на демонстративния шампионат в предградието на Мелбърн Куйонг.

Той надви над Борна Чорич от Хърватия с 6:3, 5:7, 10-8 след час и 50 минути игра.

В първата част Димитров сервираше мощно и разнообразно и не позволи противникът му да стигне до точка за пробив. Самият той направи брейк за 3:1 и не разреши да бъде застигнат.

Григор можеше да проби началния удар на Чорич общо три пъти и във втората част – в първия и седмия гейм, само че не съумя. За сметка на това хърватинът направи брейк при единствената си опция в мача и по този начин изравни сетовете.

В дългия тайбрек, който се играе вместо трети сет, 19-ият в света българин беше по –стабилен. След 6:7 той завоюва три следващи точки и по-късно осъществя втория си мачбол. /moreto.net
Източник: dnesplus.bg