Най-добрият български тенисист Григор Димитров за втора поредна година отпадна

...

Всичко за Гришо на Ролан Гарос приключи! Пълно фиаско срещу Вердаско

Най-добрият български тенисист Григор Димитров за втора поредна година отпадна в третия кръг на „ Ролан Гарос “. Гришо отстъпи 6:7 (4), 2:6, 4:6 на Фернандо Вердаско, като представянето му във втория сет беше цялостно крушение. Така хасковлията продължава да не може да доближи до четвъртия кръг на Откритото състезание на Франция, където точно третия кръг е най-хубавото му показване. В идващия си мач 34-годишният Вердаско ще играе против спечелилия от срещата сред Новак Джокович и Роберто Баутиста-Агут, оповестява Блиц.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът стартира неприятно за Димитров. Съперникът му направи пробив още в първия гейм на срещата, макар че българинът избави два брейкбола. Хасковлията обаче върна брейка още в идващия гейм. След това двамата печелеха подаванията си, като никой не стигаше даже опция за пробив. Такива се появиха в 12-ия гейм, когато Григор Димитров пропусна четири сетбола, а испанецът при първата си опция взе подаването си. Така се стигна до тайбрек, в който Фернандо Вердаско направи два
минипробива против един и завоюва първия сет.

ВТОРИ СЕТ
Втората част стартира равностойно и двамата печелеха своите подавания. Това продължи до шестия гейм. Тогава Фернандо Вердаско освен направи пробив, само че и го направи без да разреши на Григор Димитров да завоюва точка. Испанецът взе оставащите геймове в мача, като направи още един пробив, при който изтърва един сетбол, само че не позволи неточност при втория. Така се приближи единствено на един гейм от класиране за четвъртия кръг на „ Ролан Гарос “.

ТРЕТИ СЕТ
Частта стартира доста неприятно за Григор Димитров, който позволи брейк в подаването си и Вердаско поведе с 3:0. Едва тогава българинът завоюва собствен сервис гейм. Последва замяна на пробиви и нов триумф на Димитров при негово подаване. Така се стигна до равнене на резултата при 4:4. След като позволи брейк в два следващи сервис гейма, Вердаско най-накрая завоюва подаването си и поведе с 5:4. Григор сервираше, с цел да остане в мача, само че позволи испанският му противник да стигне до опция за пробив. Фернандо Вердаско не пропусна шанса си и завоюва срещата при първия си мачбол.
Източник: petel.bg