Най-добрата българска тенисистка се класира за полуфиналите на турнира от

...

Виктория Томова е на полуфинал в Бостад

Най-добрата българска тенисистка се класира за полуфиналите на шампионата от сериите WTA 125 в шведския град Бостад.

В мач от четвъртфиналната фаза Томова отстрани с 6:3, 6:0 румънката Михаела Бузарнеску, постигайки първа победа над нея при петия конфликт посред им.

Двубоят стартира с замяна на пробиви, а в петия гейм Томова за повторно завоюва подаването на съперничката си, с цел да поведе с 3:2. Впоследствие 27-годишната софиянка стигна и до още един пробив, с който затвори първата част след 6:3 в своя изгода.

Във втория сет Томова отрази късмет за пробив пред Бузарнеску още в откриващия гейм, а оттова нататък пое напълно контрола върху протичащото се на корта, печелейки шест безответни гейма, с цел да постави точка на разногласието след час и 22 минути игра.

В спор за място на финала Виктория Томова ще играе против южнокорейката Чан Су Джон, която се наложи с 6:4, 7:5 над петата сложена Пана Удварди от Унгария.