Националният волейболен отбор на България за юноши до 18 години

...

България с първа победа на Евроволей 2018

Националният волейболен тим на България за юноши до 18 години реализира първа победа на Европейското състезание в Чехия и Словакия. Момчетата на селекционера Пламен Христов надвиха доста мъчно над домакините от Чехия с 3:2 (25:19, 21:25, 25:18, 18:25, 15:9) във втората си среща от Група I на шампионата, играна довечера пред близо 700 фенове в спортната зала на чешкия град Злин.

Така младите български " лъвчета " имат 1 победа, 1 загуба и 2 точки. Утре (9 април) България ще изиграе третия си мач на шампионата против Гърция, която по-рано през днешния ден се наложи над Турция с 3:1 гейма. Срещата е от 16,00 часа българско време.

Срещата бе изцяло равностойна, като двата отбора си размениха по два гейма, след което всичко бе решено от тайбрека. Там българските момчета демонстрираха темперамент и бяха безапелационни за крайното 15:9 и 3:2.

Над всички за българския отбор още веднъж бе Самуил Вълчинов със страхотните 25 точки (2 блокa, 2 asa, 55% успеваемост в офанзива, 48% положително и 24% съвършено посрещане) за успеха. Петър Петров (2 блока, 3 аса, 36% успеваемост в офанзива, 53% положително и 28% съвършено посрещане) и Теодор Йорданов (3 блока, 2 аса и 69% успеваемост в атака) прибавиха 14 и 13 точки за триумфа.

За домакините Иржи Микуленка осъществя 23 точки (1 блок, 1 ас и 49% успеваемост в атака), а Матуш Драхоновски приключи с 16 точки (2 блок, 1 ас, 37% успеваемост в офанзива и 17% съвършено посрещане), само че и това не бе задоволително за победа.

ЧЕХИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (19:25, 25:21, 18:25, 25:18, 9:15)
ЧЕХИЯ: Матиас Джаворонок 5, Иржи Микуленка 23, Матуш Драхоновски 16, Доминик Медек 7, Петър Спулак 10, Радек Балаж 14 - Симон Кубрихт-либеро (Ладислав Томан, Томаш Хендрих)
Старши-треньор: ИРЖИ ЗАХ
БЪЛГАРИЯ: Любослав Телкийски 4, Денис Карягин 12, Самуил Вълчинов 25, Петър Петров 14, Николай Захариев 10, Теодор Йорданов 13 - Симеон Добрев-либеро (Алберт Албаадж 6, Желязко Апостолов, Дамян Колев, Божидар Георгиев)
Старши-треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.