Манчестър Сити се доближи до четвърта поредна титла във Висшата

...

Сити поведе във Висшата лига след 4:0 над Фулъм

Манчестър Сити се приближи до четвърта поредна купа във Висшата лига след победа с 4:0 като посетител над Фулъм. Успехът разреши на отбора на Хосеп Гуардиола да излезе на върха в класирането с 85 точки. е втори с две точки по-малко, като и двата тима имат по още два мача до края.

На „ Крейвън Котидж “ първенците нямаха никакви усложнения и имаха цялостен надзор през всички 90 минути. Гостите поведоха в 13-ата минута след прекрасен удар на бранителя Йошко Гвардиол. Той се възползва от добър пас на Кевин де Бройне. След час игра Фил Фоудън повиши на 2:0.

Отново Гвардиол беше прецизен след центриране от десния фланг на Бернардо Силва в 71-вата минута. Крайното 4:0 бе завършено от резервата Хулиан Алварес, който беше прецизен от дузпа в добавеното време. За нарушаването бранителят на домакините Иса Диоп получи втори жълт и респективно червен картон.