Националният отбор по ръгби загуби със 17:35 като гост срещу

...

Ръгбистите на България паднаха в Кипър

Националният тим по ръгби загуби със 17:35 като посетител против Кипър. Това беше последният мач на ръгбистите в Конференция 1 – Юг (третото равнище на европейското ръгби).

Поражението е първо за нашите национали в дивизията след. Така България приключи на второ място с 13 точки. Първи е тимът на Израел, който на 27 май ще играе плейоф против Чехия за класиране в по-горната дивизия.

Селекцията ни сподели мощен дух на неуместния за ръгби терен в Никозия. Нашите поведоха още първоначално под палещото слънце, само че това не беше задоволително. Допуснати неточности, съчетани с отстраняването на Васил Борисов за 10 минути, доведоха до пасив от 10:28 на почивката.

След това българските ръгбисти пробваха да наваксат, само че нямаха късмет против твърдата отбрана на кипърци. Така островитяните записаха седма поредна победа против ръгбистите ни. Есета в мача записаха Васил Борисов и Димитър Георгиев. В допълнение пристигнаха и 7 точки от безупречния при осъществяванията си капитан Петър Николов.
Източник: flashnews.bg