Националният отбор по баскетбол на САЩ отпразнува Деня на независимостта

...

Американските баскетболисти отпразнуваха Деня на независимостта с успех над Куба

Националният тим по баскетбол на Съединени американски щати отпразнува Деня на независимостта с победа над Куба с 87:64 точки в мач от първата фаза на квалификациите за международното състезание през 2023 година

Най-голямата преднина за кубинците пристигна в първата четвърт, когато поведоха с 9 точки при резултат 9:3. Домакините бяха по-резултатни от своя противник в първата част, само че американците бързо стигнаха до поврат. След серия от 8 следващи пункта възпитаниците на Джим Бойлън към този момент имаха двуцифрен задатък след 28:18. До края на конфликта преднината на гостите продължи да пораства необратимо.

️ with the sizzle, with the pop

— USA Basketball (@usabasketball)

Американците записаха 31-ва победа над този конкурент. Най-резултатен бе гардът Ксавие Мънфорд от тима на спечелилите с 24 точки.

Съединени американски щати заема лидерската позиция в група " Де " с актив от пет победи и една загуба. Куба се намира на последното 4-о място с шест провали.

Във втория кръг от квалификациите тимът ще бъде в група с Бразилия, Уругвай, Мексико, Пуерто Рико и Колумбия, а първите три отбора си обезпечават присъединяване на Мондиала следващата година.

Автор: Моника Симеонова