Националният отбор на Израел постигна впечатляваща победа с 3:0 като

...

Хеттрик на Захави донесе успех на Израел срещу Латвия

Националният тим на Израел реализира впечатляваща победа с 3:0 като посетител на Латвия във втори мач от евроквалификациите. С три гола се регистрира Еран Захави (10, 60, 81), а триумфът изкачи тима на Иразел до второто място в Група G. Първи е отборът на Полша, който също победи в гостуването си на Северна Македония.

Израел взе задатък против Латвия още в 10-ата минута. 31-годишният Еран Захави, който е постоянният голмайстор на отбора, даде преднина на израелците с прелестно осъществяване на директен свободен удар. До самия завършек на първото полувреме гостите бяха по-активният отбор на терена и сътвориха няколко положителни шанса за гол, които Себа, Захави и Каял пропуснаха.

:, 0:3
(:, ) pic.twitter.com/CMGQMcKz6K
— (@IPFL_FOOTBALL) 7 юни 2019 година
По-добрата игра на израелците докара до втори гол, а негов изпълнител още веднъж бе Еран Захави. В 60-ата минута нападателят осъществя своя шести гол в три срещи от Група G след още един ювелиран шут. Захави получи положително подаване от Каял, овладя, след което стреля и не остави шансове на Щейнборс. Головата машина Захави осъществя своя хеттрик в 81-ата минута. Това бе негов втори хеттрик във втори следващ мач за националния тим на Израел. Нападателят вкара с техничен удар към далечната греда.
ЕВРО 2020 3 кръг, петък 7 юни  Латвия 0:3краен резулат  Израел