Националният отбор на България за аматьори завърши 1:1 със Сан

...

България завърши наравно във втория си двубой от УЕФА Купа на регионите

Националният тим на България за дилетанти приключи 1:1 със Сан Марино във втория си дуел от група 6 на междинния квалификационен кръг на УЕФА Купа на районите. Равенството на ст. " Албена " не отразява действително събитията на терена, защото българският отбор имаше предимство през целия дуел и пропусна много положения, с които можеше да се поздрави с експресивен триумф.

Тимът на Йордан Юруков натисна още първоначално и можеше да открие след изстрели на Боян Стойнев и Крис Вълчинов. Все отново разумното се случи в 41-вата минута, когато Мартин Кръстев проби отляво и преодоля вратаря Броколи.
 Националният тим за дилетанти приключи наедно против Румъния в първия си мач за Купата на Регионите Националният тим за дилетанти приключи наедно против Румъния в първия си мач за Купата на Регионите
След почивката мачът се изнерви, а словашкият рефер Петер Кралович се трансформира в основно настоящо лице. В 70-ата минута арбитърът пресилено в профил от игра Борис Янков за втори жълт картон, а в 82-рата отсъди доста противоречива дузпа за Сан Марино, осъществена от Мема за 1:1.

До края, въпреки и с човек по-малко, нашият отбор пропусна няколко отлични положения, с цел да се поздрави с триумфа.

Последният дуел на България от групата е против Република Ирландия на 31 октомври от 15:00 ч. на ст. " Спартак " във Варна.

Съставът на България: 12. Костадин Котев, 20. Радослав Михалков (86 – Павел Тодоров), 5. Боян Стойнев, 4. Георги Маджаров, 7. Емил Трендафилов, 14. Калоян Петров (71 – Лъчезар Дафков), 8. Стефан Методиев (86 – Жулиан Манолов), 22. Калоян Радков, 11. Крис Вълчинов (60 – Боян Ефтимов), 8. Борис Янков, 21. Мартин Кръстев

Селекционер: Йордан Юруков

Снимка: bfunion.bg