Националният отбор на България по баскетбол за жени под 20

...

България отстъпи на Хърватия на европейското първенство по баскетбол до 20 г.

Националният тим на България по баскетбол за дами под 20 година записа загуба в първия си мач за систематизиране на 9/17 място на европейското състезание в Дивизия B, на което Румъния е хазаин. В доста оспорван дуел отборът отстъпи на Хърватия със 71:77.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова дръпнаха с 44:35 след първото полувреме, основно с помощта на по-силната си втора част.

Хърватия обаче стигна до поврат след паузата и излезе напред с 3 преди заключителната четвърт. До края размените на водачеството продължиха, само че в последните минути България позволи серия от 0:12 и в композиция с множеството неточности в хода на срещата, загуби.

Най-резултатна за България бе Виктория Иванова с 25 точки, 7 битки и 5 асистенции. Илияна Георгиева е с 14 точки и 9 битки, а 11 точки добави Микаела Дамянова.

Следващият мач на отбора е в петък от 20:30 часа против Косово.