Националният отбор на Аржентина победи Чили с резултат 2:1 като

...

Аржентина се оказа сериозен препъни камък за Чили по пътя към Катар

Националният тим на Аржентина победи Чили с резултат 2:1 като посетител в дуел от 15-ия кръг на международните квалификации в зона Южна Америка. „ Гаучосите “ стигаха до трите точки след попадения на Анхел ди Мария в 10-ата и на Лаутаро Мартинес в 34-ата минута. За домакините пък се разписа Бен Брерентон-Диас в 21-ата минута.

За аржентинците мачът не бе от изключително значение, защото те към този момент са бяха обезпечили присъединяване на Мондиала в Катар, до момента в който за домакините бе значимо да завоюват, защото се нуждаят от точки в битката за класиране.

Чили първа имаше добра опция в мача, като още в третата минута изстрел от фаул на Алексис Санчес мина доста покрай вратата.

В десетата минута обаче Аржентина откри резултата с първата си по-добра опция. Анхел ди Мария напредна и насочи диагонален шут от отдалеченост, като съумя да насочи съвършено топката, която влетя във вратата - 0:1.