Националната ни състезателка по кикбокс и таекуондо Калина Бояджиева отново

...

Непобедимата Калина

Националната ни състезателка по кикбокс и таекуондо Калина Бояджиева още веднъж сподели, че е непобедима откакто завоюва три златни оценки на международната купа по кикбокс, която се организира в италианския град Йезоло. Възпитаничката на състезателен клуб „ Масару “ победи безапелационно всичките си съпернички и стана първа в три разнообразни категории и стилове.

Българката  сграбчи купите в жанр пойнт файтинг – категория 70 кг, в жанр лайт контакт – категория  над 70 кг и в категорията Гранд чемпиън при дамите.

Състезателят на състезателен клуб „ Радулов “ Мартин Иванов също завоюва три първи места  в категориите 57 и  63 кг при мъже и при  юноши старша възраст в жанр пойнт файтинг.

Представителката на състезателен клуб „ Стар Тийм “ Александра Георгиева стана шампионка в две разнообразни категории в стила пойнт файтинг. Кикбоксьорката ни сграбчи златото при дами до -55 кг. и до -60 кг.

Два златни медала си извоюва и състезателят на състезателен клуб „ Интер 92 “ Тодор Вълев, който е първенец в категория до 69 кг. в стиловете лайт контакт  и киклайт контакт.

Калоян Трайков от състезателен клуб „ Радулов “ стана първи в кат. 74 кг, жанр пойнт файтинг и остана със среброто в същия жанр, кат. -79 кг.

Златен и бронзов орден завоюва кикбоксьорката на състезателен клуб „ Стар тийм “ Моника Петкова, която победи в кат. -50 кг, жанр лайт контакт и стана трета в кат. -50 кг, жанр пойнт файтинг.

Със същите оценки злато и бронз ще се завърне Дарина Цветкова от състезателен клуб „ Радулов “. Тя стана първа в кат. до 46 кг, жанр пойнт файтинг и трета в кат. до 42 кг, жанр пойнт файтинг.

Кристиян Милушев от Семеен кодекс „ Масару “ е първенец в кат. до 69 кг, жанр лайт контакт, а Антонио Илиев от Семеен кодекс „ Радулов “ завоюва бронз в кат. 69 кг, жанр пойнт файтинг.

В класирането по извоювани медали България зае 5-о място. Родните кикбоксьори се окичиха общо 14 златни, 1 сребърен орден и 4 бронзови оценки, като участваха единствено в стиловете на татами без тези на кръг.

Световна купа по кикбокс в Йезоло бе с награден фонд от 10 000 евро. В конкуренцията участваха 112 играч и от 45 държави  България беше показана от 21 кикбоксьори от клубовете Масару,Стар Тийм, Радулов, Терес, Интер 92 и Респект
Източник: plovdiv-online.com