Национален протест срещу въведените противоепидемични мерки организират в София собствениците

...
Национален протест срещу въведените противоепидемични мерки организират в София собствениците
Коментари Харесай

Собственици на заведения организират национален протест в София

Национален митинг против въведените противоепидемични ограничения провеждат в София притежателите на заведения. Те не са съгласни с условието да работят до 23 часа с понижен потенциал и без да има нужните обезщетения.

Протестиращите не са съгласни с това, че нощните клубове и нощните заведения ще затворят, а заведенията и игралните зали ще работят с лимитирано работно време - от 7:00 ч. до 23:00 ч.

От Асоциацията на заведенията припомниха, че близо 50 000 души не са получили обезщетения. Парите, към 420 милиона лв., няма да са задоволителни за компенсиране на настоящето затваряне. 300 000 души пък ще бъдат наранени.

Затова Ричард Алибегов сподели, че заведенията няма да се съобразят с мярката, представен от БНР.

„ Това е форма на гражданско непокорство, разрешено е от закона. Те не са политически. При затварянето предишния път нямаше ваксини. И второто, което е – тогава имаше поръчителство. “

В отговор още във вторник от здравното министерство предизвестиха, че митингите няма да спрат разпространяването на вируса, броя на умрелите от Covid-19. И припомниха, че ограниченията са „ по-меки от тези, които се ползват в редица други страни “.

Символична поддръжка за митинга на заведенията идва от транспортния отрасъл. Магдалена Милтенова от автобусните превозвачи сподели, че „ ще има рейсове, които ще изразят своето неодобрение от това, че служебното държавно управление сега на никое място не планува средства за автобусния отрасъл “.

Подкрепа има и от частните театрални школи, любителското изкуство, увеселителни центрове.

Протести против ограниченията към този момент се организираха в Русе, Хасково, Добрич, Ямбол и Кърджали.

" Ресторантите и заведенията за хранене и забавление не са главният фактор за предаване на болестта ", разяснява тематиката в „ Преди всички “ Еньо Енев, заместител - ръководител на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация.

" Балансът би трябвало се търси някъде другаде, не в заведенията за хранене. Трябва да се ускори предварителната защита от страна на българските управляващи.

Всички наранени от сектора считаме, че би трябвало да бъдем и обезщетени, поради наложените ограничавания. В момента сме в цялостна мъгла какво ще получим. По коя от ограниченията - безусловно затъмнение. Искаме и цялостна изясненост при цялостно затваряне какво ще получим.

Днес се събираме с Алианса на туристическата индустирия в България в 12 часа и дружно с Конфедерацията на Българския туристичуски бизнес ще обсъждаме по какъв начин да защитим служащите си.

В един Меморандум ще запишем по какъв начин да бъдем съответно обезщетени. Държим да се запише, че областите, които влизат в тъмно-червената зона и ще бъдат изцяло затваряни със заповед на локалната власт, да бъдат приравнени като национално затворяне и те да могат да си получават отплата. Това са се приравни като национална заповед на Министъра на опазването на здравето.

Бизнесът изисква предивидимост, а това сега липсва, най-хубавите ни експерти напущат ", сподели още заместител - ръководителят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация.
Източник: econ.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР