Националът за Купа Дейвис Янаки Милев се класира за финала

...

Янаки Милев обърна нидерландец и се класира на финал на клей в Анталия

Националът за Купа " Дейвис " Янаки Милев се класира за финала на сингъл на шампионата по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под номер 4 българин направи поврат и победи Стийн Слумп (Нидерландия) с 5:7, 6:4, 6:2 за 2:33 часа.

В първия сет Милев губеше с 0:3, съумя да изравни 5:5, само че загуби подаването си в 12-ия гейм и Слумп поведе в резултата. В идващите две елементи българинът доминираше, а в третия сет след 1:2 завоюва пет следващи гейма и стигна до крайния триумф.

В спор за трофея Милев ще играе на следващия ден против Жером Ким (Швейцария). Националът има три трофеи в кариерата си от шампионатите на ITF - всички те в Анталия и на червени кортове.

По-късно през днешния ден българинът Динко Динев и Матиас Уйвари (Латвия) ще спорят за купата на двойки против Иржи Барнат (Чехия) и Томаш Ланик (Словакия).