Националът Цветан Соколов бе единственият волейболисте на гранд Зенит (Казан),

...

Цветан Соколов с уникален първи гейм срещу Факел

Националът Цветан Соколов бе единственият волейболисте на гранд Зенит (Казан), който игра на равнище при изненадващата домакинска загуба на отбора от Факел (Новий Уренгой) с 0:3 (23:25, 23:25, 24:26) в мач от 3-ия кръг в Суперлигата на Русия.

Възпитаниците на Алексей Вербов играха безобразно едва, а на фона на това Цветан Соколов записа неповторим първи гейм.

Цецо записа 12 точки за своя отбор в първата част (1 ас, 11 сполучлива офанзиви от 15 вдигнати топки - 73% успеваемост в атака).

Удивително е, че при тази мощна игра на българския диагонала, той получи едвам 3 точки в офанзива през втората част от разпределителя Александър Бутко… и на процедура бе изключен от играта.

Алексей Вербов: Не посочили то, к чему готовились

Комментарии главного тренера след това дебютного домашнего матча#МыЗенитКазань pic.twitter.com/iBDuaowQYW