Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов започна с

...

Кузманов започна с победа втората фаза в Белград

Националът на България за Купа " Дейвис " Димитър Кузманов стартира с победа втората фаза на демонстративния шампионат по тенис на червени кортове в Белград, проведен от Академията на Янко Типсаревич.

Кузманов победи Томислав Бъркич (Босна и Херцеговина) с 6:3, 6:4 за 80 минути. Срещата беше прекратена за малко във втория гейм на втория сет поради дъжд. Българинът пръв загуби подаването си за 1:2, само че по-късно взе четири следващи гейма и елементарно затвори първата част. Във втория сет Кузманов отстъпваше с 1:3, само че съумя да направи поврат 4:3. В деветия гейм българинът стигна до нов пробив и при собствен сервис затвори мача.

По-късно през днешния ден Александър Лазаров ще играе против сърбина Душан Лайович.