Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов се класира

...

Кузманов спаси шест мачбола и оцеля в драма на старта в Пуне

Националът на България за Купа " Дейвис " Димитър Кузманов се класира за втория кръг играе на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите " Чалънджър " в Пуне (Индия) с награден фонд 130 хиляди $.

Кузманов избави шест мачбола и отстрани квалификанта Макото Очи (Япония) с 5:7, 7:6(1), 6:2 след 3:17 часа игра.

29-годишният пловдивчанин, който заема 204-о място в международната класация сега, пропиля задатък от 5:3 в първия сет, в който левичарят Очи осъществя поврат със серия от четири следващи гейма. Кузманов позволи ранен брейк пасив във втората част, а при 3:5 навакса закъснение от 15:40 при личен сервис, като отрази общо шест мачбола. Той съумя да пробие за 5:5, а по-късно завоюва изрично тайбрека, с цел да изравни резултата.

В третия сет българинът направи серия от пет следващи гейма, с цел да победи.

С триумфа Кузманов си обезпечи 2105 $ и 9 точки за международната класация, а за място на четвъртфиналите той ще играе против спечелилия от дуела сред поставения под номер 3 Макс Пърсел (Австралия) и участващия с " уайлд кард " индиец Мукунд Сасикумар, които играят по-късно през днешния ден.