НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Елиас Линдхолм вкара 1:02 в продължението,

...

Хеттрикът на Boeser помага на Canucks да се съберат, да тласне Preds до ръба на елиминацията

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Елиас Линдхолм вкара 1:02 в продължението, когато Ванкувър Кенъкс изуми Нешвил с 4-3 в неделя и сграбчи 3- 1 преднина, поставяйки Хищниците на ръба на елиминацията в техните най-хубави от седем серии от първи кръг.

Линдолм победи вратаря Юусе Сарос над стика с китка тъкмо пред гънката след подаване на Конър Гарланд.

Brock Boeser направи първия си хеттрик в плейофите и седми в кариерата си. Той вкара при първия удар на Ванкувър и вкара Канъкс в продължения, отбелязвайки два пъти в крайните 2:49. Неговият трети пристигна с 6,2 секунди до края на постоянното време, с цел да успокои публиката в Нешвил, която празнуваше огромна част от третия интервал.

J.T. Милър направи три асистенции. Канъкс в този момент ще имат късмет да продължат напред във вторник вечерта във Ванкувър в мач 5.

Филип Форсберг, Густав Никвист и Марк Янковски вкараха гол за Нешвил, който също взриви преднината с 2-1, губейки мач 1 и се отхвърли три гола през третата част.