Наполи спечели и последния си двубой за годината, надвивайки Удинезе

...

Наполи трепна за малко, но постигна своето и завърши годината с рекорд

Наполи завоюва и последния си дуел за годината, надделявайки Удинезе с 3:2 като хазаин в среща от 15-ия кръг на Серия “А ”. Това значи, че отборът към този момент има 11 точки задатък пред Лацио и Милан, чиито срещи са в неделя. Успехът е рекорден единадесети следващ за тима на Лучано Спалети за състезание, както и 16-и в последните 17 дуела във всички шампионати. През това време отборът само загуби от Ливърпул (0:2) в Шампионската лига.

Мачът този следобяд вървеше съвършено за домакините, откакто те дръпнаха с 3:0 още преди час игра след попадения на Виктор Осимен (15’), Пьотър Жиелински (31’) и Елиф Елмас (58’). После обаче те изгубиха централизация и разрешиха на противника да върне два от головете посредством запасите Илия Несторовски (79’) и Лазар Самаджич (82’). Интригата се резервира до самия край, само че въпреки всичко “партенопеите ” задържаха преднината си.

За трети следващ път неаполитанците бяха без Хвича Кваратцкелия, който не е възобновен от травма. И без него обаче домакините бяха неудържими за отбраната на другояче коравия Удинезе, който до през днешния ден имаше единствено една загуба в Калчото от три месеца насам.

Отборът от Удине стартира изненадващо мощно и загатна, че може да обърка сметките на Наполи. Футболистите на Спалети обаче бързо се съвзеха и и след половин час игра към този момент водеха с 2:0.

В 15-ата минута Осимен заби с глава в типичния си жанр, извисявайки се над съперников състезател.

В 31-вата пък Жиелински майсторски насочи топката в далечния ъгъл на Марко Силвестри за 2:0.

Елмас направи 3:0 в 58-ата в жанр “Хвича ”, щурмувайки от лявото крило в наказателното поле.

След това домакините можеха да усилят задатъка си, само че пропуснаха няколко благоприятни условия.

Това обаче не беше краят, тъй като Удинезе не се беше отказал и в 79-ата Несторовски понижи.

След още три минути нещата станаха притеснителни за Наполи, тъй като Самарджич наказа неточност на Ким Мин-Жае и вкара втори гол за Удинезе.

След това последваха тягостни последни минути за домакините, само че до ново попадение не се стигна.

Следващият дуел на Наполи е на 4 януари против Интер в Милано.

Срещата в съботния следобяд беше белязана и от травма в коляното на футболиста на гостите Жерард Деулофеу, като има опасения, че тя е тежка.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите мачове от италианските Serie A и Coppa Italia, онлайн, в ефира на MAX Sport 3.