Наполи постигна най-невероятната победа в третия кръг на Шампионската лига,

...

Наполи унижи Аякс насред Амстердам

Наполи реализира най-невероятната победа в третия кръг на Шампионската лига, побеждавайки като посетител Аякс с 6:1.

С този триумф небесносините са водачи в групата, с цялостен актив от точки, до момента в който нидерландците са на 3-ата позиция с 3 пункта.

Домакините поведоха след единствено 9 минути игра с гол на Кудус, само че това беше единствената наслада за тях. Джакомо Распадори изравни в 18-ата минута,  а Джовани ди Лоренцо обърна в 33-ата минута. Пьотр Зиелински с гол в края на полувремето обезпечи задатък от 1:3 на почивката.
 Срещата Аякс - Наполи вещае завладяващ конфликт

Двубоят на стадион " Йохан Кройф Арена " стартира в 22:00 часа

Но Наполи не спря дотук - Распадори повиши на 1:4 в 47-ата минута, а Куича Кварацелия означи гол в 63-ата минута. Феновете на Аякс започнаха да напущат стадиона, а капитанът Душан Тадич получи втори жълт картон в 73-ата минута. Крайният резултат бе завършен от Джовани Симеоне в 84-ата минута.