Наполи победи Верона с 3:1 в мач от 9-ия кръг

...

Наполи спечели гостуването си на Верона и се върна към победите

Наполи победи Верона с 3:1 в мач от 9-ия кръг на Серия А. Хвича Кварацхелия изпъкна за спечелилите с двата си гола.

" Партенопеите " поведоха в резултата в 27-ата минута на стадион " Маркантонио Бентегоди " във Верона. Матео Политано засече от воле центриране в наказателното поле на Джакомо Распадори.

В 43-ата минута възпитаниците на Руди Гарсия удвоиха задатъка си. Хвича Кварацхелия проби в наказателното поле и стреля мощно в близкия ъгъл на вратата за 2:0.

След почивката грузинският голмайстор на гостите още веднъж бе прецизен. Второто му попадение в дуела пристигна с удар по земя в далечния ъгъл.

Домакините направиха опита да се върнат в дуела, само че стигнаха единствено до почетен гол. Дарко Лазович оформи крайния резултат с компактен шут.

Наполи заема 5-ата позиция в класирането с актив от 17 точки. Верона остава на 16-ото място в подреждането с 8 пункта.