Наполи победи трудно Болоня с 3:2 като домакин в среща

...

Наполи е отново първи в Серия А след надстрелване с Болоня

Наполи победи мъчно Болоня с 3:2 като хазаин в среща от десетия кръг на Серия А и се върна на върха във краткотрайното класиране с 26 точки, с две повече от втория Аталанта.

" Адзурите " са в серия от 10 следващи победи във всички шампионати, до момента в който Болоня няма победа в Италия към този момент четири дуела и заема 17-а позиция със 7 точки.

Марио Руи пропусна на даде преднина на домакините в 25-ата минута, пращайки топката вляво от вратата на Болоня, а две по-късно Матео Политано също ще съумя да се разпише.

Гостите се възползваха и откриха резултата в 41-ата минута, когато нидерландецът Йошуа Зиркзе вкара за 1:0 в интерес на Болоня. Футболистите на Наполи изравниха единствено четири минути по-късно с попадение на бразилеца Жуан Жесус.

Двата тима размениха по един гол в границите на две минути сред 49-ата и 51-ата. Наполи поведе с попадение на Ървинг Лозано, а гамбиецът Муса Бароу върна равенството със мощен удар от отдалеченост за 2:2.

Победният гол за състава от Неапол бе дело на Виктор Осимен в 69-ата минута отблизо разстояние.