Нападателят на Тотнъм Хюн-Мин Сон ще бъде извън терените известно

...

Контузията на Сон е в следствие на преумора

Нападателят на Тотнъм Хюн-Мин Сон ще бъде отвън терените известно време поради травмата, която получи на дербито с Арсенал нощес. 28-годишният кореец получи разтежение и напусна наложително още в началните минути, а влезлият на негово място Ерик Ламела откри резултата с удивителен гол в 33-а минута. Впоследствие Тотнъм позволи поврат и загуби с 1:2.

"Не знам какъв брой дълго ще отсъства. Контузията е мускулна, а това нормално лишава време ", сподели мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо.

Той добави, че контузията е резултат на прекомерно многото мачове, изиграни от Сон този сезон. Той е започвал като титуляр във всички 28 кръга във Висшата лига през тази акция и има 13 гола. Играл е още в девет мача от Лига Европа и четири за Купата на страната.

"По принцип Сон се възвръща бързо. Но му събраха доста мачове и от време на време се получават такива травми ", добави Моуриньо.