Набралият скорост състав на Хофенхайм понесе неочакван удар при домакинството

...

Майнц 05 изненада цяла Германия с грандиозен мач срещу Хофе

Набралият скорост състав на Хофенхайм понесе непредвиден удар при семейството си на закъсалия Майнц 05, откакто загуби с 1:5. С тази среща беше комплициран завършек на 12-ия кръг в Бундеслигата.

Отборът от Зинсхайм беше наредил пет поредни триумфа, в това число и подобен против Байерн (Мюнхен). Евентуална нова победа щеше да изстреля тима на четвърто място. В същото време “05” бяха чак 16-и от 18 отбора. На терена обаче логиката остана на назад във времето, тъй като гостите се възползваха оптимално от възможностите си. В края на първото полувреме те даже останаха с човек по-малко след червен картон на Боте Баку, само че даже в понижен състава съумяха да вкарат още четири пъти.

Левин Йозтунали изведе Майнц напред в 33-ата с прецизен удар по диагонала. Секунди преди почивката Баку извърши доста жестоко нарушаване и беше отхвърлен. Шансът беше с “червените” в 52-ата, когато чешкият национал Павел Кадержабек си заби атрактивен автогол с глава.

След още 10 минути Пиер Кунде повиши на 3:0 след контраофанзива и всичко беше ясно. Домакините съумяха единствено да върнат единия гол посредством Андрей Крамарич в 83-ата, а в последната минута на постоянното време Жан-Пол Ботиус осъществя още едно попадение за Майнц. И това обаче не беше краят, тъй като в продължението Кунде направи 5:1.

Двубоят беше дебютен за новия ментор на Майнц Ахим Байерлорцер, който през паузата размени уволнения Сандро Шварц.
2 – Only 2 weeks after his 2-1 loss to Hoffenheim with Köln, new @mainz05en manager Achim Beierlorzer now celebrates a 5-1 victory against Hoffenheim. Revenge. #TSGM05 pic.twitter.com/l8YLPS7rpw
— OptaFranz (@OptaFranz) November 24, 2019
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 12 кръг, неделя 24 ноември  Хофенхайм 1:5краен резулат  Майнц 05