На Цифровата асамблея, която се открива днес в София, Европейската

...
На Цифровата асамблея, която се открива днес в София, Европейската
Коментари Харесай

ЕК започва програма за цифровизация на Западните Балкани

На Цифровата асамблея, която се открива през днешния ден в София, Европейската комисия започва програмата в региона на цифровите технологии за Западните Балкани. С нея се цели да се поддържа преходът на района към цифрова стопанска система и да се създадат налични за всички негови жители изгодите от цифровия преход — да вземем за пример интензивен стопански напредък, повече работни места и по-добри услуги.

Мария Габриел, комисар по въпросите на цифровата стопанска система и цифровото общество, съобщи: Цифровото пространство по определение няма граници, то обгръща райони и континенти. Целта на днешната Цифрова асамблея, на която даваме старта на Програмата в региона на цифровите технологии за Западните Балкани, като продължаваме да следваме ясния ангажимент, деклариран от водачите на Европейски Съюз в декларацията за поддръжка, подписана в София на 17 май. Целта на събитието е да се подсигурява, че жителите на района на Западните Балкани могат в цялостна степен да се възползват от преимуществата на бързото и неизбежно цифрово превръщане на света. Участието в Програмата в региона на цифровите технологии ще подсигурява, че жителите разполагат с нужните умения, с цел да посрещнат потребностите на новата стопанска система, и ще спомогне за модернизацията на обществената администрация, повишението на равнището на киберсигурността, разширението на свързаността, подобряването на стопанския климат, както и ще подсигурява, че жителите разполагат с нужните умения, за посрещнат потребностите на новата стопанска система.

Комисията и министрите от шест сътрудници от Западните Балкани — Албания, Босна и Херцеговина, Косово, Черна гора, Бившата Югославска република Македония и Сърбия — се ангажират да:

· Инвестират в широколентовата свързаност;
Източник: inews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР