Монтана победи с 1:0 Етър на стадион Огоста. Победата за

...

Монтана удари Етър в мач с два червени картона и пропусната дузпа

Монтана победи с 1:0 Етър на стадион " Огоста ". Победата за домакините пристигна две минути преди края на постоянното време. Единственото попадение бе дело на Сергей Георгиев. В началото на второто полувреме Борислав Балджийски пропусна дузпа за домакините. Минути по-късно гостите останаха в понижен състав след червен картон на Божидар Кацаров. Възпитаниците на Никола Спасов също останаха в понижен състав след изгонването на Владимир Айтов.

Домакините стартираха доста нападателно срещата и още при първото нахлуване се сътвори заплаха пред вратата на Анатоли Господинов. Тони Тасев центрира в наказателното поле, само че Николай Цветков не съумя да засече топката в мрежата.

Постепенно " болярите " съумяха да преодолеят натиска на " сините ", само че въпреки всичко домакините останаха по-креатвиния отбор в предни позиции.

В 8-ата минута Монтана разигра заучено състояние от фаул, при което играчите на Никола Спасов разиграха на къси подавания. Борислав Балджийски бе открит с финалния пас към дъгата на наказателното поле, след което крилото нанесе компактен удар, който мина около левия непряк дирек на Анатоли Господинов.

Гостите изравниха играта и даже имаха по-продължително задържане на топката, само че вратата на Марин Орлинов остана незастрашена.

В 17-ата минута Николай Цветков получи топката в наказателното поле, след което бе съборен от шпагата на Георги Купенов, само че основният арбитър Владимир Вълков не уточни бялата точка и играта продължи. Минута по-късно още веднъж атакуващият халф на Монтана бе главната опасност за вратата на Етър. Демона нанесе диагонален изстрел, което принуди Анатоли Господинов да се намеси уверено и да избие.

По-късно Монтана провежда скоростна контраофанзива почнала от Николай Цветков. Халфът подаде към дясното крило, където Тони Тасев напредна, само че атакуващият халф си поведе доста мощно топката и защитата на " болярите " се оправи и почисти топката.

В средата на първата част темпото на игра спадна. Монтана продължи да бъде по-актвиният отбор, а Етър се прибра в своята половина и изчакваше на контраофанзива.

В 35-ата минута пред " болярите " се откри първото по-сериозно състояние пред вратата на Марин Орлинов. Яни Пехливанов центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов стреля с глава, само че топката мина над гредата.

Последва нова добра офанзива по десния фланг за гостите. Стелиян Добрев проби и центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов стреля още веднъж с глава, само че този път топката мина около левия непряк дирек.

В 41-ата минута домакините проведоха бързо нахлуване по левия фланг. Владимир Айтов подаде на границата на наказателното поле към Борислав Балджийски, само че крилото се подхлъзна преди да нанесе изстрел и не съумя да заплаши Анатоли Господинов.

Монтана започва по-добре и втората част. В началните минути Тони Тасев нанесе изстрел, който не попадна в очертанията на вратата.

Етър отговори с рисково центриране от ъглов удар. На задната греда Милчо Ангелов нанесе удар, само че той бе слаб и Марин Орлинов улови без проблеми.

В 51-ата минута Преслав Боруков напредна в половината на домакините. Нападателят нахлу в наказателното поле и стреля, само че Марин Орлинов уверено парира удара. Рикоширалата топка попадна в Милчо Ангелов, само че неговият удар бе блокиран.

Монтана реагира незабавно. Сергей Георгиев нахлу в наказателното поле на Етър и бе съборен от Яни Пехливано. Този път основният арбитър Владимир Вълков уточни бялата точка. Зад топката застана Борсилав Балджийски, само че изстрелът му попадна в левия непряк дирек и резултатът остана неизменен.

В 62-ата минута гостите останаха в понижен състав. Минути откакто получи жълт картон за жестоко нарушаване, Божидар Кацаров бе украсен в алено след фаул против Божидар Балджийски.

Постепенно играта се накъса, което бе подбудено и от доста промени в съставите. В 75-ата минута Сергей Георгиев стреля в наказателното поле, само че топката срещна тялото на неговия съотборник Николай Цветков. Веднага по-късно Владимир Айтов извърши жестоко нарушаване против Стелян Добрев, което докара до втория му жълт картон в мача и тимовете останаха с по 10 души на терена.

В 83-ата минута Милчо Ангелов нахлу в наказателното поле на Монтана. Нападателят стреля от дребен ъгъл, след което топката рикошира в тялото на Александър Башлиев и Марин Орлинов мазета в ъглов удар.

Пет по-късно домакините откриха резултата. Борислав Балджийски навлезе в наказателното поле и шутира, при което Анатоли Господинов избави, само че топката попадна в непокрития Сергей Георгиев и нападателят от близко се разписа. До края Монтана задържа триумфа и справедливо завоюва трите точки.

Източник: fakti.bg