Монтана 2003 се наложи над тима на Никшич със 117:53

...

Монтана с 4-и пореден успех в Адриатическата лига

Монтана 2003 се наложи над отбора на Никшич със 117:53 (34:18, 31:13, 26:14, 26:8) като посетител в Черна гора в среща от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Победата бе четвърта поредна за българския тим в районната интернационална конкуренция.

Монтана 2003 заема второ място във краткотрайното класиране в група „ Б “ с четири триумфа от пет изиграни мача, до момента в който съставът на Никшич позволи пета поредна загуба и продължава без победа от началото на сезона.

Баскетболистките на Монтана 2003 преобладаваха против домакините през целия конфликт. Те започнаха доста мощно дуела и в края на първото полувреме водеха с 65:31.

След почивката Никшич също не съумя да се опълчи на българския отбор, а най-голямата разлика доближи 66 точки.

Адисън Ричардс бе най-резултатна за Монтана 2003 с 29 точки, 4 битки и 2 асистенции. Катрин Бригс способства за триумфа с 27 точки и 5 битки, а по 11 точки означиха Микаела Дамянова и Тая Робинсън.

За домакините Анастасия Бегович приключи със 17 точки, 2 битки и 2 асистенции.

В идващия си мач, единствено след два дни – в петък (3 ноември) състезателките на Монтана 2003 ще гостуват на различен черногорски тим Будучност, който няма загуба досега.
Източник: novsport.com